Pamati mājai no guļbaļķiem uz iedzenamajiem pāļiem ar guļbaļķu sasaisti

Būvējam pamatus no dzelzsbetona pāļiem koka, karkasa, mūra, pirtīm, garāžām un saimniecības ēkām.

Pamati no dzelzsbetona pāļiem uz jebkura tipa grunts un jebkura reljefa veida tiek izbūvēti vienas dienas laikā. Mājas celtniecību var uzsākt tajā pašā dienā.

Pamati mājām un pirtīm no guļbaļķiem

Pasūtiet mājas pamatus uz iedzenajiem dzelzsbetona pāļiem ar guļbaļķu sasaisti

Mājas pamati ar guļbaļķu sasaisti uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem

Mājas pamati ar guļbaļķu sasaisti- tas ir viens no noslēdzošajiem posmiem pāļu pamatu būvniecībā. Būvējot uz piepilsētas zemes gabala kotedžu, pirti vai pārsegumu, visiem īpašniekiem rodas nepieciešamība izlemt, kādus pamatus būvēt un kā uz tiem celt ēkas. Jo ēku mūžu un stabilitāti nosaka būves pamatu kvalitāte. Optimālākais variants- mājas pamati būvēti uz iedzenamiem dzelzsbetona pāļiem. Pamati uz iedzenamiem dzelzsbetona pāļiem- tā ir dzelzsbetona konstrukcija, kas kalpo par pamatu ēkas būvniecībā. Nepieciešamība izmantot būvniecībā dzelzsbetona pāļus rodas gadījumos, kad celtniecība notiek uz zemesgabaliem ar problemātisku grunti, apstākļos, kad nav citi varianti pamatu izbūvei, lai ēka atbilstu nestspējas un noturības prasībām pie ekspluatācijas slodzēm.Pēc dzelzsbetona iedzenamo pāļu montāžas darbiem, tie tiek stiprināti ar baļķiem, rezultātā veidojas vienota stingra konstrukcija, kas tiek saukta par sasaisti.

Mājas pāļu pamatu sasaiste ar guļbaļķiem, principā, ir pārsegums starp mājas pamatiem un pašu ēku. Šī konstrukcija vienmērīgi sadala mājas svaru uz visiem balstiem. Bez tam, režģogs pirmām kārtām saņem apkārtējās vides negatīvo ietekmi. Tādēļ tam jābūt noturīgam, stipram un aizsargātam no mitruma. Balstiem jāsakrīt ar pāļu laukumā atzīmētajiem punktiem, tam ir jāsaglabā pareizs stāvoklis, tādēļ ir nepieciešama mājas pamatu sasaiste ar guļbaļķiem, metāla sijām vai dēļiem. Jānorāda, ka šis darbu elements celtniecībā ir obligāts, ja balstu augstums virs grunts līmeņa ir vairāk kā 0,6 m. Visos pārējos gadījumos tiem tiek metinātas klāt daļas.

Galvenie izmantošanas veidi sasaistei ar guļbaļķiem- balstīt uz sevi un vienmērīgi sadalīt pa visu pāļu laukuma teritoriju ēkas svaru ar mērķi izslēgt noslogojumu ēkas pamatos un aizsargāt ēku no negatīvas dabas parādību iedarbības. Dotais pamats tiek uzskatīts kā universāls un bieži tiek izmantos mūsdienīgajā celtniecībā. Šāda tehnoloģija rada iespējas būvēt ēkas uz kustīgas, nenoturīgas grunts, savukārt guļbaļķu izmantošana pāļu pamatu sasaistē ir vispiemērotākais variants.

Guļbaļķi ir materiāls,kad milzīgi baļķi tiek apzāģēti no visām četrām pusēm. Zāģēšanas tehnoloģija nodrošina vienādu griezuma līniju visa baļķa garumā. Šobrīd tieši guļbaļķi tiek uzskatītas par pieprasītāko materiālu ar ko tiek sasaistīti pāļu dzelzsbetona pamati. Visbiežāk tiek izmantota apakšējā guļbaļķu sasaiste pāļu pamatiem, izmantojot skuju koku sugas, jo viņiem ir vairākas priekšrocības salīdzinot ar lapu kokiem:

 • Ilgstošs lietošanas periods;
 • Augsta mitrumizturība;
 • Paaugstināta cietība;
 • Skujkoku baļķu cenas ir zemākas par lapu koku izmaksām;

Derīgs zāģēšanas laukums sasaistes materiālam ir 150x150 mm. Ārēji apskatot materiālu nepieciešams sekot līdzi, lai nav plaisas un iezāģējumi uz guļbaļķiem.

Pamatu sasaiste var tikt izmantota arī no līmētiem guļbaļķiem, kuras iegūst salīmējot kopā vairākus dēļus. Protams, dēļi tiek labi izžāvēti, pēc tam notiek to atlase, par cik izgatavojot šo guļbaļķu materiālu, ir jābūt viskvalitatīvākajam izejmateriālam. Pēc tam tos līmē presē. Salīmētie baļķi ir vēl kvalitatīvāki, kā parastie baļķi, bez tam tiem ir daudz precīzāki izmēri. Rezultātā pamatu sasaiste ar guļbaļķiem ir ļoti noturīga.

Pamatu uz iedzelzsbetona pāļiem ar guļbaļķu sasaisti pelietošana

 • Koka mājas

 • Karkasa vasarnīcu tipa mājas

 • Pirtis

 • Lapenes

 • Pagalma ēkas

Guļbaļķu sagatavošana pamatu būvniecībai uz dzelzsbetona pāļiem ar guļbaļķu sasaisti

Noturība un kvalitāte jebkuram mājas celtniecības sākumam ir atkarīga no pareizu tehnoloģiju ievērošanas būvējoties. Pirms sākt būvniecību, nepieciešams sagatavot guļbaļķus:

 1. Sākumā materiāls ir jāizžāvē. Pēc tam jāatlasa būvniecības stūru elementus un no to galiem jāveic iegriezumi savienojumu vietām.
 2. Jāapstrādā ar antiseptiķi- lai nodrošinātos pret puvi un dažādu sēnīšu veidošanos.
 3. Jāapstrādā ar antiseptiķi, kas paaugstinās ugunsdrošību un nodrošinās pret aizdegšanos. Īpaši šī apstrāde nozīmīga priežu materiālam, par cik konkrētā koksne savā sastāvā satur vairāk degošos sveķus.

Pamati uz dzelzsbetona pāļiem ar guļbaļķu sasaisti būvniecības tehnoloģijā

Katras mājas pamatu kvalitāte un noturība ir atkarīga pirmām kārtām no pareizas tehnoloģiju ievērošanas katrā tā būves posmā. Dzelzsbetona pamatu sasaiste ar guļbaļķiem nav izņēmums.

Dzelzsbetona pamatu sasaiste ar guļbaļķiem notiek sekojošā secībā:

 1. Notiek līmeņošana pāļa augšējās daļas novietojumam- visiem atbalsta punktiem jābūt vienā līmenī. Tas tiek darīts pirmām kārtām, lai pārliecinātos, ka pamati ir horizontāli un vienā līmenī. Pāļi, kas atrodas augstāk par nepieciešamo līmeni ir jaiedzen dziļāk vai arī jānozāģē.Ja balsti novietoti zemāk kā nepieciešams, tad uz balsta virsmas ir jānovieto blīve.
 2. Hidroizolācijas darbi. Lai to veiktu uz balstu galiem tiek novietota ruberoida kārta. Iespējams, izmantot bitumu vai ruberoīdu.
 3. Konstrukcijās uz pāļiem atzīmē ārējo stūru punktus. Tam nosaka punktu kā pirmo ārējo stūri, atzīmējot, piemēram, ar naglu. Pēc tam tieši tā tiek atzīmēti arī pārējie stūri.
 4. Ar taisnstūri tiek pārbaudīta atlikšanas precizitāte stūru izmēriem konstrukcijai.
 5. Tiek būvēts pirmais stūris būvei no guļbaļķiem.
 6. Guļbaļķu savienojuma vietās, spraugās, ieliek džutas lentu;
 7. Pēctecīgi saliek no sagatavotajiem elementiem visu sasaistes konstrukciju. Uz taisnas virsmas,  būves elementi, vislabāk tiek savienoti taisnā leņķī līdz koka pusei . Tieši tāpat koka detaļas iespējams savienot ar piemērotām metodēm, pielietojot metāla skavas, leņķus, savilces.
 8. Kad visi elementi ir savietoti, nepieciešams vēlreizi pārbaudīt, vai stūri ir taisni un vai visa konstrukcija ir horizontrālā līmenī.
 9. Pēc tam, kad sasaistes guļbaļķi uz pāļiem būs novietotas, tos nepieciešams nostiprināt.Visbiežāk būvi stiprina pie balstiem ar enkurskrūvēm.Pāļu galos jau iepriekš izurbj atbilstošus caurumus, un pēc novietošanas caurumus izurbj arī baļķos. Guļbaļķi šādā veidā tiek piestiprinātas pie katra staba. Vienkāršāk izmantot pašurbjošās skrūves, tādā gadījumā nav nepieciešams urbt caurumus.
 10. Pēc konstrukcijas piestiprināšanas, režģogā iezāģē atzīmes zem norobežojošajiem baļķiem.
 11. Pēc izveidošanas, nepieciešams uzlikt hidroizolācijas slāni, bet atklātās vietas apstrādāt ar mastiku.

Ir gadījumi, kad režģogs no guļbaļķiem neizbūvē, par cik šo funkciju veic - uz pamatu vainags. Šis variants iespējams tikai tādā gadījumā, ja grīdas atbalsti ir iebūvēti dažas rindas augstāk. 

Pamatu uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem - dubultā apsasaiste ar guļbaļķiem

Pieņemts uzskatīt, ka stipri noturīgāka ir pamatu uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem dubultā apsasaiste ar koka ģuļbaļķiem. Šāda tipa konstrukcija ir noturīgāka un kvalitatīvāka.

Priekšrocības pamatiem, uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem, ar dubulto sasaisti ar guļbaļķiem:

 • Māja stipri noteikti ir siltāka.
 • Dubultajā apsasaistē baļķiem netiek veikta iezāģēšana, lai tos varētu apsasaistīt, tādēļ tā ir noturīgāka kā parastā apsasaiste.
 • Dubultajā sasaistē ir daudz vieglāk nomainīt un izņemt bojātos elementus, par cik tiem nav veikta iezāģēšana.
 • Pirmo kārtu dubultajai režģogam montē no materiāla, kura izmēri atbilst iedalījumam 200x200 mm pēc standarta metodes. Lai konstruētu otro kārtu - der elementi ar iedalījumu 150x100 mm, pie tam tos uzstāda ar kanti (griezumā, kurš nedrīkst būt kvadrātveida) kā arī nepieciešams iezāģet zem guļbaļķiem, nožogojumiem.
 • Savienojuma vietas pirmajā līmenī nepieciešms aizvērt, bet stūrus vislabāk savienot ar taisnu iezāģējumu.
 • Kontrole par sturu precizitāti ir obligāta katrā konstrukcijas montāžas posmā, tā ir arī ērti mērīt konstrukcijas diagonāles.

Posmi pamatu “Baumatik” būvē

Pāļu laikumam mērījumi
1
Pāļu laikumam mērījumi
Mūsu inženieri atzīmē laukumu nākamajam pamatam. Vietās, kur tiks dzīti dzelzsbetona pāļi ar veseri iedzen armatūras mietiņus, starp mietiņiem tiek nostiepta virve un tiek pārbaudīta nākamo pamatu precīza ģeometrija.
Pāļu izcelšana
2
Pāļu izcelšana
Pie jūsu zemesgabala tiek atvesta mobīlā pāļu dzenamā iekārta “Baumatik” un pasūtītie dzelzsbetona pāļi. Iekārtai ir nelieli gabarīti un svars. Pateicoties savai purvu visgājēja šasijai netiek bojāta jūsu zemesgabala virsma.
Pāļu transportēšana
3
Pāļu transportēšana
Dzelzsbetona pāļi tiek izcelti, tālāk pāļu dzenamā iekārta pati nogādā pāļus uz nepieciešamo vietu (piemēram, ziemā), pa būvlaukumu inženieri pārvieto pāļus uz speciāliem ratiņiem.
Sagatavošanās darbiem
4
Sagatavošanās darbiem
Iekārta no transportlīdzekļa tiek pārveidota par pāļu dzenamo iekārtu: tiek nolaisti un fiksēti hidrauliskie balsti, tiek uzcelts bulta. Pateicoties pie bultas uzstādītajam trīsim pālis tiek celts uz augšu.
Dzelzsbetona pāļu iedzīšanas darbi
5
Dzelzsbetona pāļu iedzīšanas darbi
Pālis tiek ievietots dzīšanas mehānismā.Viens pālis pāris minūšu laikā tiek iedzīts gruntī. Pāļu dzīšanu inženieri kontrolē ar niveliera palīdzību.
Papilddarbi
6
Papilddarbi
Papildus, uz iedzītā pāļa iespējams uzmontēt metāla plāksni, uz kuras pēc tam tiks novietota sasaistes brusa vai šveileris. Vai arī pāla galu iespējams sadrumstalot līdz armatūrai, lai pēc tam būtu iespējams veikt dzelzsbetona stiprināšanu.
Фундамент готов!
7
Pamati gatavi!
Pāris stundu darbs un pats noturīgākais mājas pamats uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem gatavs.
Фундамент Бауматик действительно самый надежный?
Māju pamatu būves "Baumatik" tehnoloģijas darbībā
Pasūtīt pamatus no iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem
Uzzināt jūsu pamatu vērtību: norādot tālruņa numuru
Saņemt rēķinu par pamatiem

Pasūtiet pamatus uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem apsasaistē ar guļbaļķiem

Apsaiste pamatiem ar guļbaļķiem- tā ir garantija kvalitātei un noturībai jebkurai koka mājai vai pirtij.  Apsasaiste pamatiem ar guļbaļķiem ir viens no vispārpieņemtajiem un vienkāršākajiem stiprināšanas veidiem, iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem, būvējot koka mājas. Mūsu uzņēmums ir gatava piedāvāt savus pakalpojumus būvēt pamatus uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem apsasaistē ar guļbaļķiem līdz atslēgai.