Pamati uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem ar betona režģi

Būvējam pamatus uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem ar betona režģi koka, karkasa, mūra mājām, mājam no baļķiem, brusām, gāzbetona vai ķieģeļiem.

Pamati uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem mājai uz jebkura tipa grunts un reljefa, tiek izbūvēts vienas dienas laikā. Celtniecību var sākt tajā pašā dienā, kad izbūvēti pamati.

Pamati ar režģogu uz augšu mājām un pirtīm

Piesakiet pamatus uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem ar betona režģi

Pamati uz idzelzsbetona pāļiem ar betona režģi

Režģis- tā ir pāļu pamatu augšējā daļa, kas sadala ēkas nesošo element slodzi. Šis ir dzelzsbetona rāmis, zem ēkas nesošajām sienām, stāvošs uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem, no malas atgādina galdu. Režģis uz pāļiem ir ražots baļķu vai plākšņu veidā, kas savieno pāļu galus un kalpo kā vienojošs elements mājas elementu būvē.

Mazstāvu māju un kotedžu būvniecībā, pamatu būvē tiek plaši izmantoti pāļu pamati ar dzelzs režģi. Šajos gadījumos konstrukcija ir kā monolīta lenta. Pamati mājām uz dzelzsbetona pāļiem, tiek izmantoti tur ,kur citu pamatu izmantošana nav racionāla. Vājās gruntīs mājas noslodzei jābūt pārnestai uz dziļajiem zemes slāņiem, kas ir daudz blīvāki un tiem ir labāka nestspēja. Šādu problēmu risina dzelzsbetona iedzenamie pāļi ar režģi. Šādus pamatus būvē apgabalos kur augsne sasalst līdz pusotram metram. Celtniecībā ar sarežģītu reljefu pamati ar režģi uz dzelzsbetona pāļiem- vienīgais iespējamais variants.

Pāļu veidi ar režģi uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem

Režģi pāļu pamatiem tiek klasificēti atkarībā no to ražošanas tehnoloģijas:

 • Monolītie režģi - betona lenta ar armatūru, kas savieno visus augšējos pāļu galus. Šāds režģis tiek būvēts tāpat kā parastais lentes pamats, tomēr dažās vietās, tam nav atsevišķi posmi, bet gan vienotas plāksnes.Lai būvētu lenšu pāļu pamatus būs nepieciešams daudz mazāk celtniecības materiāls un laiks, lai ielietu plātņu pamatus.Jāsasaista ar režģi visu pāļu virsotnes, šajā gadījumā, tikai pa mājas perimetru, bet dažreiz papildus perimetrs tiek ar šķērslentu sasaistīts.Būvēt režģi ir daudz lētāk un vienkāršāk.Lai ielietu monolīto plātņu pamatus būs nepieciešams daudz vairāk betona, un tas būs arī darbietilpīgi. Plāksnei būs nepieciešama uzticama forma, kurai, bez sānu sienām nepieciešams stingrs pamats, kurš spējīgs izturēt visas plāksnes armatūras svaru.Armatūras sasaiste visos režģa galos aizņems daudz laika, prasīs pacietību,Tādēļ, ja tas ir pieļaujams ņemot vērā aprēķinus , tiek būvēts pāļu pamats ar lentes tipa režģi.
 • Vācamie režģi - tiek montēti no standarta dzelzsbetona baļķiem.Tiek savākti no vairākiem gataviem elementiem ar īpašu konfigurāciju  (paredzēti slēdzīši), kuri vēlāk iemonolītējas.Daži elementi savācamā režģa , ja tiek paredzēts ražot monolītu dzelzsbetona konstrukciju, raksturīgi ar to, ka pa virsu uzber speciālu smilšu uzbērumu, ko pēc darbu pabeigšanas aizvāc.
 • Vācamie- monolītie- kombinētie režģi.

Režģu izmēri pāļu pamatiem tiek atlasīti konstruktīvi.Platums parasti atbilst cokola platumam vai, ja tāds nav paredzēts, sienas platumam, bet ne šarāks par 40 cm.

Pie tam režģi atšķiras ar izvietojuma augstumu virs zemes:

 1. Augsts režģis uz dzelzsbetona pāļiem- caur pāļiem sadala slodzi uz zemes dziļajiem slāņiem.Pāļu pamati ar augsto režģi, tiek  būvēti uz stipri mainīgas grunts. Salšanas rezultātā grunts pūšas, tomēr tās iedarbība uz pamatiem ir izslēgta.Zem ēkām ar augsto režģi ir labi pārdomāta telpa.Karstos klimatiskos apstākļos šo īpašību var uzskatīt par priekšrocību, aukstos- trūkumu.Lai samazinātu caurvēju negatīvo iedarbību, pastiprina siltināšanu, bet plaisas starp režģi un grunti aizsedz.

 2. Zemais režģis uz dzelzsbetona pāļiem- daļēji slodzi uzņemas pats, ja tas balstās uz zemes.Šāds režģis ir izvietots virs zemes, tā, lai starp tā apakšējo malu un grunti paliktu sprauga 10- 15 cm.Jāuzmanās, lai tranšejā nenobrūk grunts daļas. Ja neuzmanīties, telpa virs grunts aizpildīsies ar zemi un ziemā režģis atdalīsies no pāļiem.

 3. Padziļinātais režģis uz dzelzsbetona pāļiem- tiek ievietots tranšejā ar dziļumu 30- 40 cm.Tā ir atvieglota monolīta režģa būve (tranšeja aizvieto formu), pirmā stāva grīdas būs siltākas.

Secība kādā tiekuzstādīti režģi uz dzelzsbetona pāļiem

 1. Apbūves gabala attīrīšana.Tiek noņemta auglīgā augsnes virskārta, lai zem mājas pamatiem vēlāk neaugtu augi.
 2. Pāļu laukuma izbūve.
 3. Karkasa nākamajam režģim savākšana un uzstādīšana.Karkasa konstrukcijai jāsastāv kā minimums no divām horizontālām stieņu rindām, kuras savienotas ar vertikāli stāvošiem  armatūras elementiem.Attālums starp vertikālajiem armatūras elementie ir 30-40 cm.
 4. Karkasa nostiprināšana uz pāļiem, īpašu vērību veltot nākamo pamatu stūriem.Armatūra stūros izliecas dažādos virzienos.Armējošā karkasa kontūrai pilnībā jābūt blīvi noslēgtai visa perimetra garumā.
 5. Formas ieklāšana, lai ielietu monolīto lentu.Ja tiek uzstādīts karājošais (virszemes) režģis, tad starp pāļiem zem formas tiek uzstādīti papildus balsti.Līdzīgi tas attiecināms uz režģi monolītās lentas veidā.
 6. Noslēdzošais  posmes monolīta pāļu režģa izbūvei ir betona sagatavošana un ieliešana izveidotajā formā.

Priekšrocības pamatiem uz dzenamajiem dzelzsbetona pāļiem ar betona režģi

Priekšrocības pamatiem uz dzenamajiem dzelzsbetona pāļiem ar betona režģi ir attiecināmas sekojošas:

 1. Augsta pamatu drošība,
 2. Minimāls zemes darbu apjoms,
 3. Neliels celtniecības materiālu nepieciešamais pielietojums (samazinās betona izmantošanas nepieciešamība- pie režģa  virszemes atrasšanās vietas, tiek izslēgta betona spilvenu ieklāšana tranšejā),
 4. Darbu iespēja arī ziemas sezonā (ieklāšana ir veicama pat pie -10°),
 5. Grunts iesēsšanās nepastāv gan uzpūšoties, gan applūstot,
 6. Grunts iesēsšanās nepastāv gan uzpūšoties, gan applūstot,
 7. Samazinās darbu izmaksas par 20%,
 8. Samazinās laiks, kas nepieciešams sākuma izbūvei,

Posmi pamatu “Baumatik” būvē

Pāļu laikumam mērījumi
1
Pāļu laikumam mērījumi
Mūsu inženieri atzīmē laukumu nākamajam pamatam. Vietās, kur tiks dzīti dzelzsbetona pāļi ar veseri iedzen armatūras mietiņus, starp mietiņiem tiek nostiepta virve un tiek pārbaudīta nākamo pamatu precīza ģeometrija.
Pāļu izcelšana
2
Pāļu izcelšana
Pie jūsu zemesgabala tiek atvesta mobīlā pāļu dzenamā iekārta “Baumatik” un pasūtītie dzelzsbetona pāļi. Iekārtai ir nelieli gabarīti un svars. Pateicoties savai purvu visgājēja šasijai netiek bojāta jūsu zemesgabala virsma.
Pāļu transportēšana
3
Pāļu transportēšana
Dzelzsbetona pāļi tiek izcelti, tālāk pāļu dzenamā iekārta pati nogādā pāļus uz nepieciešamo vietu (piemēram, ziemā), pa būvlaukumu inženieri pārvieto pāļus uz speciāliem ratiņiem.
Sagatavošanās darbiem
4
Sagatavošanās darbiem
Iekārta no transportlīdzekļa tiek pārveidota par pāļu dzenamo iekārtu: tiek nolaisti un fiksēti hidrauliskie balsti, tiek uzcelts bulta. Pateicoties pie bultas uzstādītajam trīsim pālis tiek celts uz augšu.
Dzelzsbetona pāļu iedzīšanas darbi
5
Dzelzsbetona pāļu iedzīšanas darbi
Pālis tiek ievietots dzīšanas mehānismā.Viens pālis pāris minūšu laikā tiek iedzīts gruntī. Pāļu dzīšanu inženieri kontrolē ar niveliera palīdzību.
Papilddarbi
6
Papilddarbi
Papildus, uz iedzītā pāļa iespējams uzmontēt metāla plāksni, uz kuras pēc tam tiks novietota sasaistes brusa vai šveileris. Vai arī pāla galu iespējams sadrumstalot līdz armatūrai, lai pēc tam būtu iespējams veikt dzelzsbetona stiprināšanu.
Фундамент готов!
7
Pamati gatavi!
Pāris stundu darbs un pats noturīgākais mājas pamats uz iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem gatavs.
Фундамент Бауматик действительно самый надежный?
Māju pamatu būves "Baumatik" tehnoloģijas darbībā
Pasūtīt pamatus no iedzenamajiem dzelzsbetona pāļiem
Uzzināt jūsu pamatu vērtību: norādot tālruņa numuru
Saņemt rēķinu par pamatiem

Piesakiet pamatus uz dzenamajiem dzelzsbetona pāļiem ar režģi

Dzenamais pamats ar monolīto režģi ieņem būtisku vietu starp citiem pamatu veidiem.Tā ir noturīga konstrukcija ar augstu drošības rezervi. Visu veidu privātajā sektorā būvējamajām mājām, mēs iesakām izvēlēties pāļu pamatus uz režģa ar monolītu saistošu lentu, par cik izturība veselai konstrukcijai ir daudz augstāka. Izmaksas, ātrums, noturīgums- šo īpašību kopums ir režģa uz dzelzsbetona pāļiem būtība.